Grup
Dersleri

Yeni başlayanlar veya aynı tecrübedeki daha deneyimli öğrecilerin birarada öğrenme sürecini yaşadığı sınıflardan oluşmaktadır.  Dersler tangonun teknik ve adımlar anlamında öğrenilmesinin ötesine geçer. Tangonun müziği, ritüelleri ve belki en önemlisi  hem kendimizle hem dansı paylaştığımız kişilerle  iletişimizde bizi destekleyen bir yapı içermektedir. Her grup bir diğerinden farklı olmakta, öğrencilerin dans dışında yaşamda edindikleri kendilerine özgü deneyimlerle zenginleşmektedir. Ders günü heyecanla beklenir, yeni konular önceki konuların tekrarı ve pekiştirilmesi üzerine eklenir. Dans edebieceğini hiç düşünmemiş kişilerden, hayatta en sevdiği şey dans olan kişilere kadar farklı farklı renkler biraraya gelir ve yılların getirdiği deneyimle, herkesin anlayabileceği ve yapabileceği tarzda bir eğitim sistemiyle herkes dans edebilir hale gelir. Hem yeni sınıflar hem de daha deneyimli sınıflar, dersler ilerledikçe danstan aldıkları keyif daha da artar. Herkes dans edebilir ve herkes çok güzel dans edebilir inancıyla verilen eğitim, herkesin içindeki en iyiyi ortaya çıkarmayı desteklemeyi ve kolaylaştırmayı amaçlar.

Özel
Dersler

Tangoyu öğrenmeye başlamanın bir diğer yolu da özel derslerdir. Kendi hayat akışınıza göre ayarlanmış ders gün ve saatleri ile tangoyu kendi hızınızda ve öğrenmek istediğiniz derinlikte keyifle öğrenebilirsiniz. Özel dersler ayrıca belli bir deneyime gelmiş grup dersi alan öğrencilerin danslarındaki gelişimini hızlandırmak ve kendi özel ihtiyaçlarına göre daha detaylı öğrenmek istediklerinde de tercih ettikleri bir yoldur.  Grup derslerinin avantajarına da sahip olan özel dersler, grup derslerine ek olarak ya da tek başına tercih edilebilir.

Teknik
Dersler

Tek ve bazan da eşli olarak çalışılan bu derslerde tangoda beden kullanımını geliştiren çalışmalar yapılır. Dersler, tangonun yapıtaşlarını kendi bedenimize uygun, kolay estetik ve dengeli yapmak ve bundan aldığımız keyfi arttırmak için çok çeşitli egzersizi içerir. Bildiğiniz ya da diğer derslerde öğreneceğiniz adımları bireysel olarak çalıştığınız bu sınıflarda, dansınızın hızla geliştiğini kısa sürede farkedebilirsiniz.

Müzikalite
Dersleri

Tango, vals ve milonganın ruhunu, ritmlerini, melodisini algılamak, içselleştirmek ve bir dansı olarak bunlarınifade ederken gerekli teorik ve pratik çalışmaların yapıldığı keyifli derslerdir.  Doğaçlama yapılan bir dans olan tangonun vazgeçilmesi olan müziği tanımak, dansı yorumlarken ve yaşarken bize bambaşka kapılar açar.  Dersler müzik kulağı olmadığını düşünen öğrencilerin de sonunda bu fikirden vazgeçmesini sağlar. Bedenimizde her an devam eden bir müzik olduğunu, her hücrenin kendi ritmiyle varolduğunu düşünürsek, hepimiz doğal olarak müziği hissederiz. Sadece yaşam deneyimlerimiz ve çoğunlukla da çevremizden gelen yorumlar bunun aksine inanmamızı sağlar. Müzikalite dersleri bu anlamda hepimizin sonunda tangonun müzikal yapısını anlamak, hissetmek ve dansımıza yansıtmak için bizi destekler.

Seminerler

Tango tekniği, müzikalitesi, ritüelleri, tarihçesi gibi çok farklı konularda daha detaylı bilgilerin paylaşılması amacıyla hem pratik hem teorik çalışmaların olduğu tek veya birkaç dersi içeren, öğrencilerin kendi grup veya özel ders süreçlerine ek olarak katılabilecekleri derslerdir. Oldukça faydalı olan bu dersler aynı zamanda da keyifli bir deneyim sunar.

Koreografi

Sosyal anlamda dans edildiğinde doğaçlama bir dans olan tango, dans edeildiği o anda, dans edilen müzik ve partnerle birlikte yaratılır. Bu anlamda hiçbir dans bir diğerinin aynı değildir. Ancak bazan belirli özel bir güne hazırlanmak amacıyla, seçilen parçaların müzikal dili dans diline çevrilir. Önceden tasarlanır ve genelde özel bir mekanda seyirsiyle buluşturulur. Örneğin bir yarışma, örneğin bir festival, yıl sonu gösterisi ya da belki evlendiğiniz gün. Bu özel günde misafirleriniz ve kendiniz için unutulmaz bir anı ortaya çıkarabilirsiniz.