Tango Evi

Çiğdem Öcal
Tango Eğitmeni

Hakkımızda

 

Tangoevi yaratıcı, keyifli, özgür tango anlayışı üzerine, hem yenilikçi hem de geleneksel bir bakış açısı ile Çiğdem Öcal tarafından kurulmuştur. Tango herkes için farklı anlamlara sahip olabilir.

Danstan umduğunuz; günlük hayatınıza keyif katmak olabilir ya da bu keyifli öğrenme süreciyle  dansınızı ustalık seviyesine çıkartmak da istiyor olabilirsiniz. Belki de  kendi kişisel gelişiminizde derinleşmek ve bunu dansla yapmak gibi bir arzunuz da olabilir. Tangoevi tüm bunları kolaylaştırmak için farklı ders seçeneklerine sahiptir.

service2

Çiğdem Öcal

 

Dansa olan tutkum ve merakım, 2006 yılında beni tangoyla buluşturdu. Birbirinden değerli, çok sayıda yerli ve yabancı hocayla çalışma fırsatı buldum. Tango’nun başkenti Buenos  Aires’te uzun süreler kalarak, önemli hocaların derslerini asiste ettim ve eğitmenlik yaptım.  Bütün bu süreçte, Tango’nun sadece adımlardan oluşmadığına dair hissim, içimde hayatın enteresan ve keyifli bir yansıması olan bu dansı çok boyutlu bir şekilde inceleme isteği yarattım. Tango’nun ritüelleri, tarihçesi, kültürünün yanı sıra müziği ve psikolojisi üzerinde de araştırmalar yağtım. Kişinin hem kendisiyle hem de diğerleriyle ilişkisini dans üzerinden anlama ve paylaşma arzusu, derslerimin ve dansımın kalitesini arttırma arzusuyla da birleşince dans içinde ve dans dışında çok sayıda farklı konuda eğitimler almamı sağladı.

Birlikte Çalıştığım Hocalar

 

Vilma Vega, Graciela Gonzales, Olga Besio, Eduardo Pareja, Federico Naveira, Sabrina Masso, Fernando Galera, Guillermina Quiroga, Milena Plebs, Geraldine Rojas- Ezequiel Palodi, Javier Rodriguez, Fernando Sanchez, Marcela Trappe, Julio Balmaceda- Corina de la Rosa, Gustavo Naveira-Giselle Anne, Veronica Alvarenga…

Diğer Eğitim ve Çalışmalarım

 

Tıp Eğitimi, Psikoloji-Organic İnteligence, Body Awareness Method, Meditasyon, Yoga, Kontak Doğaçlama, Modern Dans, Kişişel Gelişim

TANGO EVİ

YARATICI, KEYİFLİ, ÖZGÜR

BİZE ULAŞIN !