TANGO EVİ

Sizden Gelenler

Figen

Tango dansını ve bu dansın kültürünü tarihini bu kadar özümsemiş bir insandan öğreniyor olduğum için şanslıyım. Tango detay ve teknik gerektiren bir dans, ancak Çiğdem hoca bize tüm incelikleri büyük bir sabırla ve ciddiyetle öğretiyor. Bir sonraki dersi sabırsızlıkla bekliyorum. Tangonun o güzel ruhunu bize aktardığı için teşekkür ederim 🙏 Tango= tutku=Çiğdem hoca 💃💃💃

Cigdem Hoca,
Tecrubesi ve ozverisi ile teorik bilgiyi ve pratigi ustaca sentezleyerek sizlere keyifli bir tango deneyimi yasatiyor. Birebir yakin ilgisi ile hizli bir sekilde becerilerilerinizi gelistirmenize destek oluyor ve her ders sonrasi tangoyu daha da sevmenizi sagliyor.

Gamze

Çiğdem Hoca İnsana hayatı boyunca tango yapma hissi uyandıran tangoyu tutkuyla yapan hayatı seven tüm pozitifliğiyle size bambaşka bir ortam yasatan hiç uyanmak istemeyeceğiniz bir rüya tadında ama en güzeli de gerçekte var olan tango dersinin vazgeçilmez hocası hayatını tango ya adamış arjantin tangonun her tonunu kalbine kazımış bir eğitmen.Çiğdem Hoca tango ve ötesi…

Çiğdem hoca; tangomu geliştiren ve oluşturan insan. Derslerini tavsiye ederim.

Mete

Tango Neden Çiğdem Öcal’dan Öğrenilir?

Çiğdem Öcal’dan ders almaya başlayana dek çeşitli ülkelerde çeşitli hocalardan ders aldım. Ticari bakanından, hobi olarak görenine, egosunu öğrencileri üzerinde tatmin etmek isteyeninden, çok amatörce eksik bilgilerle ders vermeye kalkanlara kadar birçok hoca tanıdım. Şurası çok açık ki, tango öğretebilmek için öncelikle tangoyu çok sevmek, çok emek vermek gerekir. Çiğdem Hoca, tangoyu çok seven, çok özveri ve emekle sürekli kendini geliştiren, bu birikimleri ve deneyimi incelikli bir şekilde öğrencilerine aktarmaya çalışan bir eğitmen.

Tangoyu, müzikolojisinden ritmine, dansçının vücudunu, kaslarını tanımasından partneriyle nasıl bir ilişki/iletişim kuracağına, dansın ve hareketlerin kinetiğine, tüm bunların uyumuna ve farkındalığına vardırarak, duyumsatarak, özümseterek öğretmeye çalışıyor Çiğdem Hoca. Öğrencilerine emek veriyor. Tek tek, en ince ayrıntılarına varıncaya dek inceliyor, düzeltiyor, oturtuncaya kadar sabırla öğretiyor. Her yeni hareket, figür, müzik için öğrencilerinin fikrini, neler hissettiğini soruyor, onların da katkısını alıyor ve sorgulatıyor. Her ders yaratıcılıklarını kullanmaları için teşvik ediyor, birbirlerinden de öğrenmelerinin önünü açıyor.

Ben Hocamı buldum. Tango öğrenmek, kendini geliştirmek isteyenler için kesinlikle çok iyi bir tercih. Teşekkürler Çiğdem Hocam.

Tango öğrenmek Çİğdem hoca ile çok eğlenceli ve kaliteli. Çünküüü en güzel şekilde dans edebilmemiz için tüm teknik detayları vermeye çalışıyor ve bunu yaparken hiç sıkmıyor, sıkılmıyor. Zorlandığımız bir hareket olduğunda kolaylaştırıcı formüller buluyor. Öyle sakin ve güzel anlatıyor ki hareketleri doğru öğretmenin yanında ruhumuzda da hissetmemizi sağlıyor. Ders ortamı da oldukça seviyeli ve samimi.

Ecem

Tangonun ruhunu içselleştirmeden dans ettiğimizde görünen ezbere atılmış bir kaç adımdır. Amatör olarak 10 yılı aşkındır dans ediyorum. Bunca zaman sonra beni tangonun ruhuyla tanıştıran Çiğdem hocadır.

Çiğdem Hocam işinde çok profesyonel ve öğrencilerine karşı sabırlı ve anlayışlı, anlamadığımız noktalarda hiç bıkıp usanmadan figürleri tekrar tekrar anlatıyor, uygulamalı olarak gösteriyor. Bu işi çok severek yapıyor bizlere de çok sevdirdi. Kendi adıma derslere büyük keyifle katılıyorum 🤗 ayrıca pratik ders saatleri koyarak bizim daha iyi öğrenmemizi istiyor. Çiğdem hocaya her şey için çok çok teşekkür ediyorum.😘😘

Ece

Ofis arkadasımın neden tango yapmıyormusun neden başlamıyorsun ısrarlarından kurtulmaya çalısırken kendimi çiğdem hoca ile telefonda konusurken buldum ve 2 gün sonra tanısma dersindeydim. O gün hastalıktan kırılır halde iş çıkışı gitmiştim tanışma dersine, stüdyoya girdiğimde neden ben burdayım diye düşünürken dersin sonunda ne ağrı, ne acı ne yorgunluk kalmış, tangonun büyüsüne kapılmıştım. Ve bunda Çiğdem hocanın etkisi çok büyüktü. O tanışma dersinin üzerinden yaklaşık 7 ay geçti ve her hafta ders saatini heyecanla bekliyorum, derse uçarak gidiyorum. İnsanın en sevdiği gün salı olur mu? Eğer salı günleri tango dersi varsa ve dersi çiğdem hocadan alıyorsa olurmuş. Öğrencileri ile diyaloğu, herkesle, her adımla tek tek ilgilenmesi sanki özel ders verir gibi. Benim gibi müzik kulağı hiç olmayan, hayatında hiç dans etmemiş ve yeteneksiz birisi 7 ayda milongalara gidebilecek duruma geldiyse bu kesinlikle çiğdem hocanın yeteneği ve başarısıdır.

Bir tiyatro sanatçısı olarak hayatım boyunca hep dans edemiyor olduğumu düşündüm. Ancak Çiğdem hoca sayesinde sadece tango değil birçok farklı dansta aslında yeteneksiz değil de beni doğru yönlendiricek biriyle karşılaşmamış olduğumu anladım. Meslek hayatıma katkısı da göz ardı edilemeyecek kadar fazla oldu. Teşekkürler hocam😊

Gözde

Tangoyu sadece dans olarak değil, kültürüyle benimsemiş, içsellestirmiş, tango aşkını paylastıkça çoğaltmak istercesine heyecanla aktaran bir eğitmen.

Çiğdem ile tango yolculuğu her zaman sevgi merkezliydi. İyi bir eğitmen olmasının yanında kısa sürede her anımda beni destekleyen yakın bir arkadaşım da oldu. Bu harika deneyimi mutlaka yaşayın.

Asuman

Çiğdem hoca sadece fiziksel değil, tangomun psikolojik gelişimine de katkıda bulundu.

TANGO EVİ

YARATICI, KEYİFLİ, ÖZGÜR

BİZE ULAŞIN !